Kuchyně ve vintage stylu výběr vhodných doplňků

Kuchyně ve vintage stylu: výběr vhodných doplňků.

Vintage styl v kuchyni je stále oblíbenější volbou pro ty, kteří si chtějí vytvořit unikátní a nostalgickou atmosféru. Aby však dosáhli skutečně autentického vzhledu, je důležité vybrat vhodné doplňky. Začněme tím nejdůležitějším – nádobím a dekoracemi.

Pro vintage kuchyni jsou typické keramické a smaltované hrnce a pánve. Mohou to být buď originální kousky z minulosti, které můžete sehnat na bleších trzích nebo v antikvariátech, nebo novější repliky ve stylu retro. Vhodným doplňkem mohou být také staré plechové krabičky na potraviny nebo skleněné dózy s retro motivy.

Kromě nádobí se zaměřte také na správnou výběr dekorací. Vhodnou volbou jsou staré reklamní tabule, které můžete pověsit na stěnu. Nebo co takhle stará měřící nádobka na mouku, kterou můžete umístit na polici? Další zajímavou možností jsou staré fotky, které mohou připomínat minulé časy a dodat kuchyni osobitý šarm.

Nezapomeňte také na textilie. Vintage kuchyně využívají často prostírání a ubrusy v retro vzorech, například v květinovém nebo puntíkatém designu. Látka by měla být příjemná na dotek a měla by ladit s celkovým barevným schématem kuchyně. Můžete také přidat starou kuchařskou zástěru nebo ubrus závěsný na dvířka skříňky.

Rekomendowane artykuły